Strona główna | Kontakt
E-mail  Hasło
» Zapomniałem hasła » Załóż konto
Historia Zakonu
Historia Rady 14001
Władze
Rycerze
Obecna działalność
Wiadomości i wydarzenia
Darczyńcy
Galeria zdjęć
Dobra książka
Artykuły
Zadaj pytanie
Zobacz również
Kontakt
Dla Rycerzy / Zaloguj się!

Veni Creator Spiritus!


„Duch Święty wieje tam gdzie chce
i szum Jego słyszysz, lecz nie wiesz,
skąd przychodzi i dokąd podąża”
( J.3,8)A gdy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy stał się szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru…(por Dz.2,2). Apostołowie tym gwałtownym wichrem zostali pobudzeni. Otwarły się drzwi Wieczernika i uczniowie wyszli z niego pełni Ducha Świętego.
Rozglądając się po dzisiejszym świecie dostrzegamy jak człowiek doświadcza różnych pobudzeń. Służą temu reklamy, sklepy pełne różnych towarów, natłok informacji o świecie, o polityce itp. Należy zapytać o kierunek tych wszystkich pobudzeń. Skąd one przychodzą?

Trzeba wsłuchać się, by zdać sobie sprawę w jakie szumy mamy skłonność się wsłuchiwać. Jaki typ szumu najbardziej mi szumi w głowie i w sercu. Czy nie jest to szum z doliny śmierci nad wysuszonymi kośćmi z Księgi Ezechiela.(por.37,1-3). Nie każdy bowiem szum wiatru pochodzi od Boga. Apostołowie doświadczyli w Wieczerniku szumu, który rozpalił ich serca miłością i napełnił bogactwem. Veni Creator Spiritus!. Przybywaj Ty ,który ożywiasz i nawet z wyschniętych kości wskrzeszasz sobie naród doskonały.(EZ.37,13). …Przybywaj nadziejo nieogarniona i zawsze obecna. Przybywaj! (R.Brandstetter).


Brat Józef Luberda.Powrót Drukuj
Prześlij znajomemu

3186 wyświetlenia od 26 Maja 2012

Copyright © Knights of Columbus 2003-2006. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Patrz na Prywatność i warunki obsługi żeby uzyskać szczegółowy opis.

Wykonanie strony - m@tinternet Zakopane.